مستر ویزا

اقامت اوکراین از طریق خرید بیزینس در سال ۲۰۲۰

اقامت اوکراین از طریق خرید بیزینس

اقامت اوکراین از طریق خرید بیزینس و ثبت شرکت در اوکراین در چند وقت اخیر مورد توجه عدۀ‌ بسیاری از مهاجران واقع شده است و بسیاری از افراد به دلیل موقعیت خوب این کشور و نزدیکی آن به بازارهای کلیدی در این کشور سرمایه گذاری می‌کنند. کشور اوکراین یک کشور مدرن اروپایی با آب و هوای معتدل قاره‌ای است که بالغ بر ۴۶٬۱۷۹٬۲۲۶ نفر جمعیت دارد. زبان رسمی این کشور، اوکراینی است؛ اما اکثر اوکراینی‌ها به زبان روسی و اغلب جوانان نیز به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. اما در این مطلب قصد داریم درباره اقامت اوکراین از طریق خرید بیزینس در سال ۲۰۲۰ صحبت کنیم:

اقامت اوکراین از طریق خرید بیزینس

اقامت اوکراین از طریق خرید بیزینس در سال ۲۰۲۰

طبق قوانین اوکراین اجازه اقامت دائم فقط براساس مجوز مهاجرت به خارجی‌ها صادر می‌شود. قانون اوکراین “در مورد مهاجرت” شرایطی را ارائه می‌دهد که افراد می‌توانند بوسیله آنها مجوز اقامت در اوکراین را دریافت کنند. یکی از مهمترین عوامل برای گرفتن اقامت این است که با یک شهروند اوکراینی رابطه خونی داشته باشید یا اینکه همسرتان مقیم اوکراین باشد، از طرفی دانشمندان و هنرمندان جهانی هم می‌توانند اقامت اوکراین را دریافت کنند. بنابراین محتمل‌ترین دلیلِ دریافت اقامت در اوکراین، سرمایه گذاری در اقتصاد اوکراین توسط یک فرد خارجی است، یعنی یک ارز قابل تبدیل به مبلغی کمتر از صد (۱۰۰) هزار دلار که به ترتیب مناسب ثبت شده است. در این مقاله، نه تنها سرمایه گذاری بلکه راه‌های استفاده از آن را نیز در نظر خواهیم گرفت.

شما می‌توانید از طریق ثبت شرکت در اوکراین یا مشارکت در شرکت‌های از قبل تأسیس شده، در این کشور سرمایه گذاری کنید. یک سرمایه گذار باید معیارهای اجباری زیر را رعایت کند:
– معرفی ارز مبدل خارجی (ارز گروه اول طبقه بندی بانک ملی اوکراین شامل دلار، یورو، فرانک سوئیس، پوند استرلینگ، استرالیا، کانادا، هنگ کنگ، دلار سنگاپور، وون کره، یوآن چین، دانمارک، نروژ، فلزات گرانبها)؛
– مبلغ معادل کمتر از صد هزار دلار نباشد؛
– ثبت نام مطابق قانون باشد (در حال حاضر این روش ساده شده است و فقط به گواهی ویژه بانک در مورد اعتبار یک حساب نیاز دارد)؛
– فرد به عنوان یک سرمایه گذار برای اقتصاد اوکراین باشد و هدف او از فعالیت‌های اقتصادی رسیدن به سود یا دستیابی به تأثیرات اجتماعی دیگر باشد؛
– وجوه باید منشأ قانونی داشته باشد.

اقامت اوکراین از طریق خرید بیزینس

دقت داشته باشد که برای اقامت اوکراین از طریق خرید بیزینس باید در اوکراین یک شرکت ثبت کنید زیرا خرید ملک هیچ نشانه‌ای از سرمایه گذاری ندارد (پیشینی شده است که یک فرد خارجی به طور مستقیم یک خانه را برای مقاصد مسکونی می‌خرد و نه برای سرمایه گذاری). اکثر افرادی که تمایل به مهاجرت در اوکراین دارند غالباً اشتباه فکر می‌کنند که خرید مسکن در اوکراین اخذ مجوز مهاجرت را فراهم می‌کند در صورتی که این قضیه درست نیست. بهترین گزینه برای سرمایه گذاری در اوکراین ثبت شرکت در اوکراین است که می‌تواند در هر حوزه و تخصصی فعالیت داشته باشد و مبلغ ۱۰۰ هزار دلار ارز خارجی را به حساب شرکت تأسیس شده به عنوان سهم خود در شرکت معرفی کند.

پس از معرفی این مبلغ به حساب شرکت، فرد خارجی می‌تواند چندین روش را برای استفاده از آن انتخاب کند:
۱. خرید یک یا چند مورد از املاک غیرمنقول (اعم از مسکونی و تجاری) که می‌تواند آن را اجاره دهد. این روش بسیار جالب است زیرا به شما کمک می‌کند از پول خود در برابر کاهش ارزش محافظت کنید زیرا ارز منتقل شده در اوکراین باید به گریونا فروخته شود و خرید عملیاتی املاک و مستغلات اجازه نمی‌دهد ارز گریونا بی‌ارزش شود. از طرفی یک فرد خارجی باید درک کند که خریدارِ املاک و مستغلات، شرکتی است که در آن سرمایه گذاری کرده است نه اینکه خود او مالک املاک و مستغلات باشد (اگرچه برخی از قوانین در نهایت اجازه می‌دهد تا دوباره املاک را به عنوان خود ثبت کنیم). با این حال، بازار املاک و مستغلات در اوکراین قابل اعتماد نیست و مملو از مشکلات و خطرات قابل توجهی است که باید هنگام خرید تمام جوانب را در نظر بگیرید.

۲. یکی از بخش‌های امیدوارکننده اقتصاد (به عنوان مثال بخش فناوری اطلاعات) یا شغلی که اکثر خارجی‌ها از آن استفاده می‌کنند (تجارت، خدمات و غیره) را انتخاب کنید و در آن سرمایه گذاری کنید. لازم به ذکر است این کشور به دلیل توسعه سریع بخش فناوری اطلاعات به قلب سرمایه گذاری‌ها تبدیل شده است؛ با این حال، افزایش سرمایه گذاری تنها با رشد یک واحد غیرممکن است و باید واحدهای دیگر هم رشد کنند.

۳. برای خرید هر کالا در اوکراین و فروش محصول در خارج از کشور و غیره.

اقامت اوکراین از طریق خرید بیزینس

در مورد بند ۱، جالب‌ترین سرمایه گذاری از نظر ما سرمایه گذاری در مسکنِ در دست ساخت است و نه یک خانه تمام شده. خرید خانه در دست ساخت ارزان‌تر از خانه تکمیل شده است. مدت زمان راه اندازی چنین خانه‌هایی حدود ۹-۱۲ ماه است، بنابراین سودآوری اقتصادی چنین سرمایه گذاری‌هایی زیاد است. اما، یک خارجی باید در مورد چنین خریدهایی با وکلا مشورت کند، زیرا خرید مسکن در دست ساخت مستلزم مطالعه دقیق‌تر اسناد و مجوزهای سازنده است.

لازم به ذکر است که مراحل اقامت اوکراین از طریق خرید بیزینس ممکن است تا یک سال طول بکشد (اگرچه معمولاً برخی شرکت‌ها طی مدت ۳-۴ ماه اسناد را برای مشتریان خود دریافت می‌کنند). اجازه اقامت موقت برای این است که بطور قانونی در اوکراین بمانید. در این حالت شرکت مذکور توسط یک فرد خارجی تأسیس می‌شود و شروع به فعالت می‌کند و فرد از طریق آن می‌تواند مجوز کار را دریافت کند و به تبع آن، اجازه اقامت موقت را نیز به دست آورد.

اقامت اوکراین از طریق خرید بیزینس

همچنین یک فرد خارجی به خصوص فردی که در خرید املاک و مستغلات سرمایه گذاری می‌کند، سرانجام قادر است شرکت اوکراینی خود را لغو کند و دارایی‌های یک شرکت و املاک را به نام خود منتقل کند. این رویه قبل از اخذ اقامت دائم و به عبارتی تمام مراحل مربوط به مهاجرت نباید شروع شود. لغو شرکت معمولاً حدود ۳-۴ ماه طول می‌کشد زیرا جنبه‌های خاصی در رابطه با مالیات شرکت‌ها و هنجارهای مربوط به سلب دارایی‌ها وجود دارد بنابراین، منطقی است که وکلای حرفه‌ای را برای چنین رویه‌ای انتخاب کنید.

امیدواریم که این مقاله برایتان مفید باشد خصوصاً افرادی که قصد اقامت اوکراین از طریق خرید بیزینس را دارند. بدیهی است این مقاله نمی‌تواند کل محتوا و ویژگی‌های مهاجرت به اوکراین را برای خارجی‌ها بر اساس سرمایه گذاری فاش کند. بنابراین، ما آماده ارائه کمک‌های حقوقی به همه علاقه مندان هستیم.

منبع: permanent residence in ukraine

تازه‌های مستر ویزا

اطلاعات تماس خود را برای کارشناسان مستر ویزا ارسال کنید تا در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند

تبلیغات

قالب بتن
قالب بتن تسکو
مشاوره آنلاین واتساپ