مستر ویزا

فهرست تمامی ایرلاین های اوکراین

ایرلاین های اوکراین

در این مقاله از تمام ایرلاین های اوکراین صحبت میکنیم و اطلاعات مفیدی از خطوط هوایی مسافربری، خطوط هوایی باربری و خطوط هوایی چارتر در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهیم. اگر علاقمند به کسب اطلاعات ایرلاین های اوکراین هستید این مقاله را از دست ندهید.

ایرلاین های اوکراین خطوط هوایی برنامه ریزی شده

BRAVO AIRWAYS

براوو ایرویز یک شرکت هواپیمایی چارتر اوکراینی با کد ایکائو BAY است که در سال ۲۰۱۲ میلادی بنا شد. دفتر مرکزی براوو ایرویز در کی‌یف، پایتخت اوکراین واقع شده و قطب این شرکت هواپیمایی در فرودگاه بین‌المللی بوریسپیل قرار دارد و به ۱۶ کشور پرواز انجام می‌دهد.

MOTOR SICH AIRLINES

موتور سیچ ایرلاینز یک شرکت هواپیمایی با کد یاتا M9 است که در تاریخ ۱۹۸۴ میلادی بنا شده است. دفتر مرکزی موتور سیچ ایرلاینز در زاپروژیا، اوکراین واقع شده‌است و قطب این شرکت هواپیمایی در فرودگاه بین‌المللی زاپروژیا قرار دارد و به ۴ کشور پرواز مستقیم دارد.

SKY UP

در سال ۲۰۱۶ به یک شرکت ثبت شده در کیف، اوکراین تبدیل شد. در ۱۴ دسامبر ۲۰۱۷ ، وزیر زیرساخت ولدیمیر اوملیان از راه اندازی یک شرکت هواپیمایی خصوصی ملی به نام خطوط هوایی Sky Up خبر داد. سهامداران اصلی این شرکت ACS-Ukraine Ltd ، یوری آلبا و تاتیانا آلبا بودند که همچنین دارای اپراتور تور Join UP بودند! این شرکت حضور خود را در ۲۱ مه ۲۰۱۸ با پرواز از کیف-ژولیانی به شرم الشیخ نشان داد. در مارس ۲۰۱۸ ، هواپیمایی Sky Up و بوئینگ یک سفارش قطعی برای خرید دو بوئینگ ۷۳۷ ۸ MAX و سه بوئینگ ۷۳۷ MAX 10 را نهایی کردند که قرار است در سال ۲۰۲۳ تحویل داده شوند. بعلاوه شرکت هواپیمایی توان خرید پنج هواپیمای دیگر را دارد. در ۲۰ فوریه سال ۲۰۲۰ یکی از هواپیماهای این شرکت هواپیمایی را دولت اوکراین اجاره کرد تا شهروندان را از ووهان در طی بیماری همه گیر COVID-19 خالی کند.

UKRAINE INTERNATIONAL AIRLINES

هواپیمایی بین‌المللی اوکراین، شرکت هواپیمایی که حامل پرچم اوکراین است که در سال ۱۹۹۲ تاسیس شد و هم ‌اکنون به بزرگترین خطوط هواپیمایی این کشور، معروف می‌باشد. شرکت هواپیمایی بین‌المللی اوکراین فعلا روزانه به ۷۵ کشور در اروپا، آسیا، خاورمیانه و ایالات متحده آمریکا پروازهای مستقیم دارد. دفتر مرکزی این شرکت در شهر کی‌یف، پایتخت اوکراین قرار دارد و فرودگاه بین‌المللی بوریسپیل، قطب این شرکت هواپیمایی به‌شمار می‌آید. این شرکت در حال حاضر در ناوگان هوایی خود، دارای ۴۱ فروند هواپیمای جت مسافربری می‌باشد.

ایرلاین های اوکراین

YANAIR

یانایر یک شرکت هواپیمایی است که جایگاه اصلی آن در کیف اوکراین است و در فرودگاه بین المللی کیف (ژولیانی) قرار گرفته است. تعمیر و نگهداری ناوگان شرکت در فرودگاه ژیتومیر انجام می‌پذیرد. پس از بازرسی جامع در پی حادثه‌ای که در ۱۹ آوریل ۲۰۱۹ مربوط به پرواز ۹U-746 از استانبول به کیشیناو انجام شد، گواهی بهره بردار هوایی Yanair از ۷ ژوئن ۲۰۱۹ به حالت تعلیق درآمد این شرکت هواپیمایی پس از بازگرداندن گواهینامه اپراتور هوایی خود پروازهای خود را در ۱۸ ژوئن ۲۰۱۹ از نو آغاز کرد.

ایرلاین های اوکراین خطوط هوایی چارتر

AERO CHARTER

شرکت خصوصی در سال ۱۹۹۷ در کیف بنا شد. این شرکت بارهای تجاری را با هدف حمل و نقل افراد و بار در صورت نیاز انجام می‌دهد. ترافیک هوایی برنامه ریزی شده در سرویس برنامه ریزی شده کار نمی کند. این شرکت در کیف قرار گرفته است. مدیر عامل آن الکساندر بولاتوف است.

AEROSTAR AIRLINES

یک سرویس منشور جت تجاری مستقر در کیف، اوکراین است. عملیات پرواز ان از سال ۱۹۹۷ آغاز شد.

AIR URGA

این شرکت هواپیمایی در آگوست سال ۱۹۹۳ بنا شد و فعالیت خود را شروع کرد. این شرکت به عنوان شرکت بین المللی هوانوردی سهامی بین المللی URGA تاسیس شد و در ابتدا پروازهای چارتر را انجام می‌داد. پروازهای منظم مسافران از کیف و Kryvyi Rih در ماه مه ۱۹۹۷ اضافه شد. Air Urga متعلق به صندوق املاک دولتی اوکراین (۵۱٪) و شرکت مشاوره بین المللی آمریکا (۴۳.۵٪) است. ۳۷۸ کارمند دارد.

هواپیمایی چارتر اوکراین
هواپیمایی چارتر اوکراین در فرودگاه بین المللی بوریسپیل مستقرشده است
AZUR AIR UKRAINE

هواپیمایی چارتر اوکراین در فرودگاه بین المللی بوریسپیل مستقرشده است. قبلاً زیرمجموعه هواپیمایی UTair Aviation روسیه بود. در اکتبر ۲۰۱۵ اعلام شد که اپراتور تور Anex Tours UTair-Ukraine را از UTair Aviation خریداری می‌کند.

BUKOVYNA AIRLINES

بوکاوینا ایرلاینز شرکت هواپیمایی با کد یاتا BQ است که در تاریخ ۱۹۹۹ میلادی بنا شده است. دفتر مرکزی بوکاوینا ایرلاینز در چرنیوتسی، اوکراین قرار گرفته‌است و قطب این شرکت هواپیمایی در فرودگاه بین‌المللی چرنیوتسی قرار دارد. در سال ۲۰۱۳، بوکاوینا ایرلاینز از جمله ۲ خط هوایی اکراینی بود که توسط دولت ایالات متحده به دلیل اجاره دادن ناوگان سری McDonnell Douglas MD-80 خود به ایران‌ایر و هواپیمایی ماهان مورد تحریم قرار گرفت. البته در ژانویه ۲۰۱۶، دفتر کنترل سرمایه‌های خارجی وزرات خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا تحریم این ایرلاین را منحل کرد.

CHALLENGE AERO

چلنج آئرو شرکت هواپیمایی است که در ۲۰۰۲ میلادی بنا شده‌است. دفتر مرکزی چلنج آئرو در کی‌یف، اوکراین واقع شده‌است.

CONSTANTA AIRLINE

کونستانتا ایرلاین یک شرکت هواپیمایی است که در سال ۱۹۹۴ میلادی بنا شده است. دفتر مرکزی کونستانتا ایرلاین در زاپروژیا، اوکراین واقع شده‌است و قطب این شرکت هواپیمایی در فرودگاه بین‌المللی زاپروژیا قرار دارد.

UKRAINE AIR ENTERPRISE

اوکراین ایر انترپرایز یکی از ایرلاین های اوکراین است که در سال ۱۹۹۶ میلادی بنا شده است. دفتر مرکزی اوکراین ایر انترپرایز در بوریسپیل، اوکراین واقع شده‌است و قطب این شرکت هواپیمایی در فرودگاه بین‌المللی بوریسپیل قرار دارد.

WINDROSE AIRLINES

ویندروز ایرلاینز یک شرکت هواپیمایی با کد یاتا ۷W است که در ۲۸ اکتبر ۲۰۰۳ میلادی بنا شده‌است. دفتر مرکزی ویندروز ایرلاینز در کی‌یف، اوکراین قرار گرفته ‌است.

کونستانتا ایرلاین از ایرلاین های اوکراین
کونستانتا ایرلاین یک شرکت هواپیمایی است که در سال ۱۹۹۴ میلادی بنا شده است
YUZHMASHAVIA

یوژماش‌اویا یک شرکت هواپیمایی است که در سال ۱۹۸۵ میلادی بنا شده است. دفتر مرکزی یوژماش‌اویا در دنیپروپتروفسک، اوکراین قرار گرفته ‌است.

ایرلاین های اوکراین خطوط هوایی باربری

AEROVIS AIRLINES

آئروویس ایرلاینز یک شرکت هواپیمایی با کد یاتا V6 است که درسال ۲۰۰۳ میلادی ایجاد شده‌است. دفتر مرکزی آئروویس ایرلاینز در کی‌یف، اوکراین واقع شده‌است.

ANTONOV AIRLINES

آنتونوف ایرلاینز یکی از ایرلاین های اوکراین است که در ۱۹۸۹ میلادی ایجاد شده‌است. دفتر مرکزی آنتونوف ایرلاینز در کی‌یف، اوکراین قرار گرفته است و قطب این شرکت هواپیمایی در فرودگاه هوستومل قرار دارد.

CAVOK AIR

این شرکت هواپیمایی در سال ۲۰۱۱ ایجاد شد و پس از دریافت گواهی اپراتور هواپیمایی از سازمان هواپیمایی کشوری اوکراین، در تاریخ ۲۶ آوریل ۲۰۱۲ فعالیت خود را شروع کرد.

ARP 410 AIRLINES

ای‌آرپی ۴۱۰ ایرلاینز یک شرکت هواپیمایی است که در تاریخ ۱ مه ۱۹۹۹ میلادی ایجاد شده است. دفتر مرکزی ای‌آرپی ۴۱۰ ایرلاینز در کی‌یف، اوکراین واقع شده‌است.

ELERON AIRLINES

خطوط هوایی الرون یکی از ایرلاین های اوکراین است که جایگاهش در فرودگاه بین المللی ریون است، هواپیمایی پروازهای چارتر و منظم و همچنین خدمات لیزینگ مرطوب را ارائه می‌دهد.

KHORIV-AVIA

شرکت دولتی “هواپیمایی و حمل و نقل اوکراین” با موضوع فعالیت شرکت درداخل اوکراین و خارج از اوکراین، ارائه محموله‌های حمل و نقل هوایی، خدمات حمل و نقل مسافر و خدمات هواپیمایی به شرکت‌ها، سازمان‌ها و شهروندان داخلی و خارجی است.

هواپیمایی cavok-air
هواپیمایی cavok-air پس از دریافت گواهی اپراتور هواپیمایی از سازمان هواپیمایی کشوری اوکراین، در تاریخ ۲۶ آوریل ۲۰۱۲ فعالیت خود را شروع کرد
KHORS AIR

این شرکت هواپیمایی یکی از ایرلاین های اوکراین است که در سال ۱۹۹۰ با استفاده از هواپیماهای Ilyushin Il-76 ،Yakovlev Yak-40 ،Antonov An-24 و Antonov An-26 تاسیس و فعالیت خود را شروع کرد از آن زمان به بعد بیشتر در خدمت کشورهای مستقل مشترک المنافع بود. در سال ۱۹۹۲، یک دستگاه آنتونوف آن -۱۲ خریداری شد. در سال ۲۰۰۰ Khors Air ناوگان قدیمی هواپیماهای شوروی خود را با هواپیماهای McDonnell Douglas DC-9-51 ساخت آمریکا و از سال ۲۰۰۴ ، McDonnell Douglas MD-82 جابجا کرد. در سال ۲۰۰۵، خدمات کیف به دبی، ماله و جاکارتا با استفاده از هواپیمای بوئینگ ۷۵۷-۲۰۰ER شروع شد اما خیلی زود متوقف شد. در سال ۲۰۱۷، ایالات متحده مجازاتی را علیه Khors Air به دلیل اجاره هواپیما به ایرلاین های ایران پیشنهاد داد.

هواپیمایی انتونوف

شرکت دولتی آنتونوف شرکت ساخت و خدمات هواپیما در اوکراین است که در سال ۱۹۵۱ توسط اولگ آنتونوف، در جمهوری اوکراین پایه گذاری شد که بخشی از اتحاد جماهیر شوروی بود و امروزه دارای تبحر وتخصص در ساخت هواپیماهای بسیار بزرگ می‌باشد. تخصص خاص آنتونوف در ساخت هواپیماها و هواپیماهای بسیار بزرگ است که از باند غیره آماده استفاده می‌کنند. آنتونوف (پیشوند مدل “An-“) در مجموع تقریباً ۲۲۰۰۰ هواپیما ساخته است و هزاران هواپیمای آن در حال حاضر در کشورهای مشترک المنافع و در کشورهای در حال توسعه کار می‌کنند. جایگاه اصلی آن و زمینه‌های اصلی صنعتی در ابتدا در نواسیبیرسک قرار گرفته بود و بعداً به کی-یف منتقل شد. در ۱۲ مه ۲۰۱۵ از وزارت توسعه اقتصادی و تجارت به صنعت دفاعی اوکراین نقل مکان کرد. در دوره اتحاد جماهیر شوروی، همه هواپیماهای طراحی شده توسط آنتونوف توسط خود شرکت بوجود نیامدند. این بخاطر استراتژی صنعتی شوروی بود که تولید نظامی را بین مناطق مختلف اتحاد جماهیر شوروی اجرا کند. روش قدیمی ساخت مشترک با پیمانکاران ادامه دارد، هم با شرکای زمان اتحاد جماهیر شوروی و هم با کسانی که مجوزهای جدید مانند HESA ایران دارند.

از زمان استقلال آنتونوف هر دو مدل دوره شوروی و جدید توسعه یافته را برای فروش در بازارهای جدید خارج از حوزه نفوذ شوروی قدیم تأیید و روانه بازار کرده است.

هواپیماهای مسافربری:
An-10 – An-24 – An-28 – An-74 – An-140 – An-148 – An-174 – An-180 – An-218

شناسایی و نظارتی:
An-6 – An-30 – An-71 – An-88

آزمایشی:
An-13 – SKV

گلایدر:
A-1 – A-2 – A-7 – A-9 – A-10 – A-11 – A-13 – A-15 – A-40

ترابری:
OKA-38 – An-2 – An-3 – An-4 – An-8 – An-12 – An-14 – An-22 – An-26 – An-32 – An-38 – An-50
An-70 – An-72 – An-74 – An-112 – An-124 – An-225

مدل‌های به روزی که تولید سریالی می‌شوند و تحویل مشتریان می‌شوند شامل هواپیماهای منطقه‌ای آنتونوف An-140، Antonov An-148 و Antonov An-158 هستند.

هواپیمایی khors-air
هواپیمایی khors-air یکی از ایرلاین های اوکراین است که در سال ۱۹۹۰ فعالیت خود را شروع کرد
آنتونوف آن -۱۴۸

اوکراینی: (Антонов Ан-۱۴۸)
یک جت منطقه‌ای است که به واسطه آن توسعه هواپیما در دهه ۱۹۹۰ شروع شد و اولین پرواز آن در ۱۷ دسامبر سال ۲۰۰۴ بود. این هواپیما برنامه صدور گواهینامه خود را در ۲۶ فوریه ۲۰۰۷سال به سرانجام رساند. حداکثر برد An-148 کیلومتر (۱۱۰۰-۱۴۰۰ نانومتر) است. (۱،۳۰۰–۲،۷۰۰ مایل) و بسته به پیکربندی قادر به حمل ۶۸–۸۵ مسافر است.

آنتونوف آن -۱۵۸

نسخه بدنه کشیده این هواپیما است که حداکثر ۱۰۰ مسافر در آن جا می‌گیرد. پس از سقوط در فوریه ۲۰۱۸، همه An-148 و An-158 در روسیه توسط وزارت حمل و نقل روسیه زمین‌گیر شدند. علاوه بر این، کوبانا ناوگان An-158 خود را از ماه مه ۲۰۱۸ به دلیل مشکلات فنی در هواپیما، زمین گیر کرد. تا اواخر سال ۲۰۱۸ هواپیمای آنتونوف An-148 در روسیه در حال تولید بود اما به دلیل خراب شدن روابط سیاسی اوکراین و روسیه تولید آن در روسیه متوقف شد. آخرین An-148 ساخت روسیه در اکتبر ۲۰۱۸ به ا تمام رسید. آنتونوف هواپیماهای میان برد توربوپراپ An-10 / An-12 در سال ۱۹۵۷ تولید موفقیت آمیز هزاران هواپیما را شروع کرد. استفاده از آنها به منظور جنگ‌های سنگین و اهداف غیرنظامی در کل دنیا همچنان ادامه دارد. از An-10 / An-12 مخصوصا در جنگ ویتنام، جنگ اتحاد جماهیر شوروی و افغانستان و مگا عملیات امداد و نجات در چرنوبیل استفاده شد.

آنتونوف ای‌ان-۱۴۰

یا ایران – ۱۴۰ هواپیمایی ملخ‌دار است که محصول شرکت هواپیماسازی آنتونوف در خارکف اوکراین است. این هواپیما در ایران به اسم ایران-۱۴۰ توسط شرکت صنایع هواپیماسازی ایران (هسا) تولید می‌شود. نمونه تولید شده توسط هسا نسبت به مدل اوکراینی آن، از لحاظ موتور و تجهیزات مجهزتر می‌باشد [از این هواپیما برای هدف‌های نظامی و غیرنظامی در ایران و سایر کشورها استفاده می‌شود. در سال ۱۹۹۶ شرکت هواپیماسازی آنتونوف تفاهم نامه‌ای را با شرکت هواپیماسازی هسا ایران امضا کرد که طبق این قرارداد اجازه‌نامه تولید این هواپیما در ایران و در استان اصفهان تحت نام ایران-۱۴۰ فراز صادر شد. بعضی قطعات الکترونیکی مدل ساخت ایران، نوع پیشرفته‌تر نسبت به مدل اوکراینی می‌باشد. ۲۳ دسامبر ۲۰۰۲، واژگونی هواپیمای آنتونوف-۱۴۰ در نزدیکی اردستان باعث مرگ تعدادی از کارشناسان هوافضای اوکراینی و روسی شد که برای آغاز به کاری خط تولید نمونه مشابه به ایران می‌آمدند. ۱۵ فوریه ۲۰۰۹، هواپیمای مسافربری ایران ۱۴۰ در اطراف فرودگاه شاهین شهر اصفهان سقوط کرد و همه پنج سرنشین هواپیما از بین رفتند. یک استاد خلبان و ۴ خلبان در حال آموزش، در حال گذراندن آموزش‌های تایپ (نوع) این هواپیمای دوموتوره جهت وارد شدن به ناوگان این شرکت بوده‌اند. ۱۰ آگوست ۲۰۱۴، یک هواپیمای آنتونوف-۱۴۰ که از سمت فرودگاه مهرآباد تهران به سمت طبس پرواز می‌کرد در شمال فرودگاه مهرآباد و در ناحیه شهرک آزادی، سقوط کرد و ۳۹ نفر از مسافران از بین رفتند و ۹ نفر دیگر زخمی شدند.

آنتونوف ای‌ان-۷۲

هواپیمایی است که نخستین بار در ۲۲ دسامبر ۱۹۷۷ ایجاد شد. یکی از انواع آن، آنتونوف-۷۴، که می‌تواند در مناطق قطبی نیز پرواز کند. میتوان گفت که هم اکنون هواپیماهای آنتونوف-۷۲ به صورتی وسیع مورد استفاده نیروی هوایی سپاه پاسداران است.

براوو ایرویز
براوو ایرویز یک شرکت هواپیمایی چارتر اوکراینی با کد ایکائو BAY است که در سال ۲۰۱۲ میلادی بنا شد
آنتونوف ای‌ان-۱۲۴ روسلان

معروف به کندور (Condor) یک هواپیمای غیرنظامی است. تولید این هواپیما توسط شرکت آنتونوف و آویااستار می‌باشد. نخستین پرواز آن در آوریل ۱۹۸۲ انجام گرفت. کار تجاری آن از سال ۱۹۸۶ آغاز شد. تا پیش از ساخت ایرباس آ-۳۸۰ این هواپیما بزرگترین هواپیمای با تولید انبوه جهان به شمار می‌آمد. این هواپیما رکوردهای بسیاری را درجابجایی دارد که مهمترین آنها حمل محموله‌ای به وزن ۱۷۱۲۱۹ کیلوگرم در ارتفاع ۱۰۷۵۰ متر بوده است. مهمترین کاربری فعلی این هواپیما حمل تجهیزات نظامی چندین کشور عضو ناتو است.

آنتونوف ۲۲۵ مریا

Antonov An-225 Mriya یک هواپیمای باری-ترابری طراحی شده
توسط آنتونوف شوروی پیشین است که پس ازمتلاشی شدن اتحاد جماهیر شوروی تولید آن در اوکراین دنبال شده و در عین حال بزرگ‌ترین هواپیمای با بال‌ثابت در جهان می‌باشد. این هواپیما را می‌توان نسخه بزرگ شده هواپیمای آنتونوف-۱۲۴ دانست. آنتونف ۲۲۵ دارای شش خدمه پروازی است و ۶ موتور قدرتمند ساخت شرکت آنتونف اوکراین دارد که این موتورها می‌توانند معادل ۱٫۵ میلیون نیوتون (۱۲۵۰۰۰ کیلوگرم) در زمین نیروی رانش ایجاد کنند. آنتونف ۲۲۵ قابلیت حمل ۱۵۰۰ نفر نیرو را دارد که در نوع خود بی‌نظیر است. مخازن سوخت این هواپیما قابلیت سوختگیری به میزان ۲۸۰ تن دارند و در حالت عادی در هر ساعت ۱۸ تن سوخت مصرف می‌کند و با بار قابلیت پرواز به میزان ۱۲ ساعت را دارا می‌باشد. از عیب‌های این هواپیما ارتفاع خلبان با زمین در هنگام فرود یا پرواز است که تقریباً ۱۰ متر می‌باشد. آنتونف ۲۲۵ وزنی معادل ۸ فروند بوینگ ۷۳۷ دارد. طول این هواپیمای غول پیکر ۸۴ متر می‌باشد که با این طول می‌تواند بدنه یک بوینگ ۷۳۷ را در درونش جای دهد.

از قابلیتهای دیگر این هواپیما می‌توان به حمل بار به صورت خارجی اشاره کرد یعنی می‌تواند با قراردادن قسمتی در روی بدنه هواپیما بارهای بزرگی را نیز جابجا کند. همانطور که در سال ۱۹۸۹ شاتل روسی بوران را حمل نمود. از بارگیری‌های مهم این هواپیما بعد از بازسازی می‌توان به بارگیری یک واگن قطار همراه با ریل به وزن ۱۰۹ تن، بارگیری ژنراتور و مولدهای برق و حمل ماشینها و وسایل و خدمه یک شرکت اتومیبل رانی را برای شرکت در مسابقات نام برد. نهایتا این هواپیما می‌تواند بار تا ۲۵۰ تن را حمل کند.

آنتونوف آن -۲۱۸

این طرح پیشنهادی از طرف دفتر طراحی آنتونوف برای یک هواپیمای تجاری وسیع با طراحی دو موتوره بود و هدف آن جابجایی حدود ۳۵۰ مسافر می‌باشد. اولین پروازش در سال ۱۹۹۴ برنامه ریزی شده بود. به دلیل شرایط نامساعد اقتصادی این پروژه کنار گذاشته شد. فقط یک ماکت چوبی در مقیاس کامل از An-218 ساخته شد، اما سرانجام آن هم از بین فت. شرکت هواپیمایی آنتونوف در حمل و نقل بین المللی بار نیز مهارت دارد. ناوگان هواپیمایی شامل یک AN-225 Mriya ، هفت AN-124-100 Ruslans، یک AN-22 Antei، دو AN-12s یک AN-26 و یک AN است -۷۴T هر ساله صدها هزار تن بار منحصر به فرد، از جمله بارهایی که غیر از این قابل حمل نیست به ۸۰۰ فرودگاه در سراسر جهان منتقل می‌شود:

انرژی– روغن و گاز– خودرو– ماشین‌های سنگین– قطارها– بالگردها– هوافضا– دریایی– صنعتی– تجهیزات بشردوستانه و امدادی

تازه‌های مستر ویزا

اطلاعات تماس خود را برای کارشناسان مستر ویزا ارسال کنید تا در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند

تبلیغات

قالب بتن
قالب بتن تسکو
مشاوره آنلاین واتساپ