مستر ویزا

هزینه تحصیل در خارکف

هزینه تحصیل در خارکف

خارکف دومین شهر بزرگ اوکراین با حدود ۴۲ دانشگاه و دانشکده و یکی از بزرگ‌ترین سنگرهای علمی کشور اوکراین است که در عین حال یک مرکز بزرگ فرهنگی علمی نیز می‌باشد. وسعت این شهر می‌تواند تفاوت بسیاری در تجربیات تحصیلی شما و همچنین کیفیت آن ایجاد نماید. برخی از دانشجویان شلوغی و سرعت پیشرفت شهرهای بزرگ و شلوغ را ترجیح می‌دهند در حالی که برخی دیگر ممکن است آرامش و کوچکتر بودن شهر محل تحصیل را ترجیح دهند. انتخاب و ترجیح شما هر جا که باشد این کشور آن را برایتان تحت پوشش قرار می‌دهد. شما در اوکراین انتخاب و گزینه‌های بسیاری پیش روی دارید خارک به طور متوسط حدود ۱۴۰۰۰۰۰ هزار نفر جمعیت دارد و مساحت این شهر نیز حدود ۳۰۶ کیلومتر مربع است. حدود ۱۴ دانشکده و دانشگاه در داخل خاک و یا اطراف این شهر واقع شده‌اند، برخی از این دانشگاه‌ها و موسسات عبارتند از: دانشگاه ملی پزشکی خارکف، دانشگاه ملی مهندسی عمران و معماری خارکف، دانشگاه ملی الکترونیک خارکف، دانشگاه علوم انسانی خارکف، دانشگاه حقوق ملی یاروسلاو مودری خارکف… . در اد‌امه هزینه تحصیل در خارکف را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

خارکف یکی از بزرگترین شهرهای کشور اوکراین است که هزینه زندگی در خارکف اوکراین بسیار مناسب و ارزان می‌­باشد. این شهر یکی از شهرهای صنعتی- علمی و فرهنگی اوکراین است که دانشگاه‌های معتبر زیادی را در خود جای داده است. سالانه دانشجویان زیادی به این شهر سفر می­‌کنند، بطوریکه در حال حاضر 9000 دانشجوی بین المللی از 46 کشور جهان در دانشگاه‌های مختلف شهر خارکف مشغول به تحصیل می­‌باشند.

هزینه‌های زندگی و در کنار آن تحصیل می‌تواند عامل اصلی تصمیم‌گیری در مورد محل تحصیل شما باشد، فارغ از هزینه‌های تحصیل دانشجویان باید هزینه محل زندگی از جمله مسکن، غذا پوشاک، رفاه اجتماعی و اقامت را در نظر بگیرند و سپس اقدام به تصمیم‌گیری نمایند. طبق شاخص فعلی هزینه زندگی در لیست Numbeo شهر خارکف اوکراین رتبه ۳۰/۳۴ و جایگاه ۴۱۰ام ازمجموع ۴۷۶ شهر در جهان از لحاظ هزینه‌های زندگی قرار دارد (در این طبقه بندی هرچه رتبه بالاتر باشد میزان هزینه زندگی بیشتر است).

بنابراین هزینه زندگی در شهر خارکف بسیار بالا بوده و یک دانشجو با سطح درآمد متوسط نیز نمی‌تواند از پس این هزینه‌ها برآید. اگر قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارید قبل از مهاجرت حتماً باید شهر محل سکونت خود را در آن کشور مطابق با درآمد و پس انداز مالی شخصی خود انتخاب کنید.

علاوه بر تمامی موارد فوق شهر خارکف دارای جاذبه‌های گردشگری زیادی است که دانشجویان علاوه بر تجربه زندگی در شهر خارکف می­‌توانند از جاذبه‌های گردشگری این شهر لذت ببرند. مردم شهر خارکف از تمامی استانداردهای زندگی برخوردار هستند و می­توان گفت دولت اوکراین تمامی امکانات زندگی را برای مردم این شهر فراهم آورده است. سیستم‌های حمل و نقل عمومی در این شهر بصورت شبانه روزی در دسترس مردم این شهر قرار دارد و براحتی می‌­توانند به تمامی مناطق خارکف تردد نمایند. هزینه‌های حمل و نقل در خارکف اوکراین بسیار پایین و ارزان است و افراد براحتی و با پرداخت کمترین هزینه می­‌توانند به تمامی نقاط این شهر دسترسی یابند. اتوبوس‌های بین شهری و متروهای این شهر بصورت شبانه روزی خدمت رسانی می­‌کنند.
هزینه تحصیل در خارکف

امنیت تحصیلی خارکف در اوکراین

امنیت نکته مهمی است که باید در کنار هزینه‌های تحصیل در خارج از کشور مورد توجه قرار بگیرد. طبق شاخص‌های فعلی ایمنی خارکف نمره ۵۲ام را دارد و جایگاه ۲۳۵ از ۳۷۴ شهر جهان را دارد؛ بنابراین می‌بینید که هر چه سطح رفاه اجتماعی در این شهر بالاتر می‌رود از میزان جرم و جنایت و بی‌فرهنگی و دست درازی به اموال شخصی دیگران کاسته می‌شود. از این جهت خارکف شهر ایمنی برای زندگی و البته تحصیل است.

هزینه تحصیل در دانشگاه ملی پزشکی خارکف

دانشگاه ملی پزشکی خارکف اوکراین یک موسسه آموزش عالی با یک نمای تاریخی باشکوه است که سیستم تحصیلی آن نه تنها پزشکان بسیار ماهر بلکه پرسنل علمی و پزشکی در سطح بالایی را آموزش می‌دهد.

تاریخچه تاسیس این دانشگاه به ۲۰۰ سال قبل بر می‌گردد و بسیاری از پزشکان و جراحان معروف جهان در این دانشگاه تحصیل نموده‌اند. این دانشگاه در رشته‌های چشم پزشکی، زنان و زایمان، جراحی قلب، دندانپزشکی، جراحی کامل و برداشتن معده به تربیت دانشجو می‌پردازند.

تعداد کل دانشجویان ثبت نام شده در دانشگاه پزشکی ملی خارکف حدود ۵۰۰۰ نفر و حدود ۱۰۲۴ خارجی است. این دانشگاه همچنین ۶ انجمن تحقیقاتی آموزشی را ایجاد و با موفقیت اداره می‌کند این انجمن‌ها در رشته‌های: زنان و زایمان، ژنتیک پزشکی، ارولوژی و جراحی داخلی است.

۱- دوره پزشکی عمومی
طول مدت زمان دوره: ۶ سال
هزینه تحصیل به زبان انگلیسی: ۳۵۰۰ دلار
هزینه تحصیل به زبان روسی: ۲۵۰۰ دلار
دانشجویانی که قصد دارند در زیر گروه دانشجویان زبان انگلیسی به دانشگاه پزشکی بپیوندند به جز هزینه تحصیل هزینه‌های زیر را نیز باید پرداخت کنند:
هزینه محل اقامت: ۱۲۰۰ دلار
بیمه پزشکی+ معاینات پزشکی و سلامتی+ هزینه ورود+ هزینه پذیرش+ هزینه حمل و نقل: ۱۰۰۰ دلار
کل هزینه‌ها در سال اول تحصیل: ۵۷۰۰ دلار
سال دوم به بعد: ۴۹۰۰ دلار

هزینه تحصیل در خارکف

۲- دوره دندانپزشکی BDS /استاتولوژی
مدت زمان طول دوره: ۵ سال
هزینه تحصیل به زبان انگلیسی: ۳۸۰۰ دلار
هزینه تحصیل به زبان روسی: ۲۸۰۰ دلار
دانشجویانی که قصد دارند به زبان انگلیسی به دانشگاه دندانپزشکی بیایند به جز شهریه دوره باید هزینه‌های زیر را بپردازند:
بیمه پزشکی+ معاینات پزشکی و سلامتی+ هزینه ورود+ هزینه پذیرش + هزینه حمل و نقل : ۱۰۰۰ دلار
هزینه‌های تحصیل در سال اول: ۶۰۰۰ دلار
سال دوم به بعد: ۴۶۰۰ دلار

۳- بخش آمادگی دپارتمان پزشکی
مدت زمان طول دوره: ۱ سال
هزینه دوره برای دانشجو به زبان انگلیسی:۱۸۰۰ دلار
هزینه محل اقامت: ۱۲۰۰ دلار
بیمه پزشکی+ معاینات پزشکی و سلامتی+ هزینه ورود+ هزینه پذیرش+ هزینه حمل و نقل: ۱۰۰۰ دلار
کل هزینه‌ها در سال اول: ۴۰۰۰ دلار

۴- دوره تخصصی داروخانه
مدت زمان طول دوره: ۵ سال
هزینه تحصیل به زبان انگلیسی: ۳۳۰۰ دلار
هزینه تحصیل به زبان روسی: ۲۵۰۰ دلار

۵- دوره تحصیلات تکمیلی
مدت زمان دوره: ۲ تا ۳ سال
هزینه تحصیل به زبان انگلیسی: ۳۵۰۰ تا ۴۵۰۰ دلار
هزینه تحصیل به زبان روسی: ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ دلار

قوانین پرداخت هزینه‌های تحصیلی

– هر دانشجو موظف است پس از ورود به دانشگاه هزینه‌های کامل سال اول خود را پرداخت کند اگر دانشجو توان پرداخت کامل هزینه‌های سال اول دوره خود را نداشته باشد به خانه بازگردانده می‌شود.

– دانشجویان خارجی که وارد دوره اول می‌شوند باید هزینه‌های کامل خود را برای کل سال تحصیلی پرداخت کنند اما از سال‌های بعد دانشجو می‌تواند شهریه هر ترم خود را پرداخت کند.

منبع: Kharkiv

اطلاعات تماس خود را برای کارشناسان مستر ویزا ارسال کنید تا در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند

مشاوره آنلاین واتساپ