مستر ویزا

هزینه دریافت ویزای گلد اسپانیا

ویزای گلد اسپانیا

ویزای گلد اسپانیا یک اجازه اقامت است که برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا صادر می‌شود و شامل سرمایه‌گذاری قابل توجه در بخش‌های مختلف اقتصادی از جمله املاک و مستغلات سرمایه گذاری در یک شرکت و ایجاد فرصت‌های شغلی بسیار و یا افتتاح حساب در یک بانک اسپانیا می‌شود و مبلغی که باید برای ویزای گلد اسپانیا در این کشور سرمایه گذاری کنید به نوع سرمایه‌گذاری شما بستگی خواهد داشت.

هر ویزایی مراحلی دارد و ویزای طلایی اسپانیا نیز بدین گونه بوده و هزینه‌هایی در پی دارد که بخشی از این هزینه‌ها در مسیر گرفتن ویزای طلایی و بخش دیگر پس از آن پرداخت می‌شود. اصولا اخذ ویزای طلایی و هر نوع ویزای دیگر اسپانیا برای افراد اروپایی و غیر اروپایی شرایط متفاوتی خواهد داشت. ویزای گلد اسپانیا به عنوان ویزای سرمایه گذاری در اسپانیا شناخته می‌شود و دو نوع مختلف دارد که شما به عنوان یک مهاجر می‌توانید با بررسی هر یک هر کدام را که می‌پسندید و با شرایط شما همخوانی بیشتری دارد انتخاب کنید و همان را درخواست دهید.

اخذ اقامت گلد اسپانیا طی برنامه ارائه شده از سوی دولت این کشور در سال ۲۰۱۳ برای اولین بار کلید خورده است. طی این برنامه شما می‌بایست از روش اقامت از طریق خرید ملک و یا سرمایه گذاری استفاده کنید، با این تفاوت که برای گرفتن ویزای طلایی اسپانیا که شما را به اقامت گلد این کشور می‌رساند می‌‌بایست مبلغ ۵۰۰ هزار یورو را به سرمایه خود اختصاص دهید. اخذ ویزای طلایی اسپانیا این امکان را به شما خواهد داد که علاوه بر سرمایه گذاری در اسپانیا به تحصیل و کار در این کشور نیز مشغول شوید.

نوع اول: ویزای اقامت برای خرید املاک و مستغلات (RIV)

اگر حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری شما ۵۰۰ هزار یورو می‌باشد می‌توانید با خرید ملک و مستغلات در این کشور سرمایه گذاری کرده و ویزای طلایی دریافت کنید.

نوع دوم: ویزای اقامت سرمایه گذاری در دارایی شرکت و خرید سهام (RIC)

اگر حداقل یک میلیون یورو سرمایه دارید می‌توانید با خرید سهام از شرکت‌های سرمایه گذاری اسپانیایی در بازده شرکت شریک باشید و از مزایای آن بهره بگیرید و واجد شرایط اخذ ویزای طلایی اسپانیا نیز شوید.

هزینه دریافت ویزای گلد اسپانیا

افراد واجد شرایط اخذ ویزای گلد اسپانیا

۱- شما یکی از روش‌های سرمایه گذاری را انتخاب کرده‌اید.
۲- بالای ۱۸ سال سن دارید.
۳- یک بیمه درمانی معتبر دریافت نموده‌اید.
۴- توانایی کافی جهت تأمین هزینه‌های زندگی خود و خانواده تحت تکفل خود را دارید.
۵- هیچ گونه سابقه کیفری ندارید.
۶- در لیست افراد تحت تعقیب، افراد نامطلوب سیاسی، اقتصادی اسپانیا قرار ندارید.
۷- ویزای شنگن را رد نکرده‌اید یا آن را دریافت نموده و یا مایل به دریافت آن هستید.

مراحل اخذ ویزای گلد اسپانیا

برای درخواست ویزای طلایی اسپانیا لازم است مراحل زیر را انجام دهید:
۱- به دلخواه خود یکی از گزینه‌های سرمایه‌گذاری در اسپانیا را انتخاب کنید.
۲- برای ویزای طلایی درخواست دهید. شما لازم است که حتماً سه ماه پس از اقدام به سرمایه‌گذاری در اسپانیا درخواست دریافت ویزای طلایی اسپانیا را در نزدیک‌ترین سفارت اسپانیا ثبت رسمی کنید و این کار را می‌توانید خودتان یا نماینده قانونی شما انجام دهد.
۳- برنامه کاری خود را به همراه اسناد و پرونده‌های درخواستی ارسال و ارائه نمایید.
۴- اجازه اقامت دائم اسپانیا بگیرید. پس از دریافت ویزای گلد اسپانیا باید حتماً به این کشور سفر کرده و آن را با مجوز اقامت دائم اسپانیا تعویض نمایید و همچنین اطلاعات مکان زندگی خود را ارائه دهید. گرفتن ویزای طلایی اسپانیا (ویزای گلد) تنها با گذراندن سه یا چهار مرحله ساده به راحتی امکان پذیر است تنها مشکل این ویزا تامین هزینه‌ها و پرداخت هزینه ویزا است که بسیار گران است، با این حال شما که قصد سرمایه گذاری در مبالغ بالا در این کشور را دارید احتمالاً از پس تامین هزینه ویزای گلد نیز بر می‌آیید و قیمت بسیار زیاد این ویزا برایتان مهم نخواهد بود.

هزینه دریافت ویزای گلد اسپانیا

آیا میتوان برای دریافت ویزای طلایی اسپانیا وام گرفت؟

خیر، به هیچ وجه. این امکان به هیچ عنوان وجود ندارد که شما بخواهید با استفاده از وام برای پرداخت هزینه ملک در اسپانیا اقدام کنید و ویزای طلایی نیز دریافت کنید، شما حتماً باید ثابت کنید که حداقل دارایی ۵۰۰ هزار یورویی را به طور کامل از حساب شخصی خود پرداخت می‌کنید و توان مالی کافی سرمایه گذاری بدون نیاز به وام یا قرض را دارید.

هزینه مالیات و ویزای طلایی اسپانیا

اگر شما ساکن دائم در اسپانیا نیستید پس به پرداخت مالیات بر درآمد هم نیازی ندارید زیرا شما تنها نیمی از سال ۶ ماه (۱۸۳روز) در آنجا اقامت دارید نه بیشتر، پس نیاز به پرداخت هزینه مالیات در دریافت ویزای طلایی نخواهید داشت. اما اگر شما ملکی را در اسپانیا خریداری نموده‌اید باید مالیات مربوطه به آن، مالیات بر درآمد شهرداری و مالیات اجاره را پرداخت نمایید. همچنین شما باید هزینه دریافت سند و ثبت رسمی اسناد خود را در دفاتر اسناد رسمی پرداخت نمایید و در صورت خرید ملک در اسپانیا باید مالیات بر ارزش افزوده ۱۰ درصدی آن را نیز پرداخت کنید. به طور متوسط مالیات هزینه ثبت در دفتر اسناد رسمی هزینه وکیل قانونی برای خرید یا فروش ملک در حدود ۱۲ درصد است این بدان معنا است که شما باید علاوه بر صرف هزینه حداقل ۵۰۰ هزار یورویی در سرمایه گذاری مبلغی بالغ و ۶۰ هزار یورو را نیز جهت پرداخت مالیات و مواردی که گفته شد دراختیارداشته باشید.

هزینه دریافت ویزای گلد اسپانیا

هزینه استخدام وکیل

شما باید برای دریافت ویزای گلد یک وکیل متخصص و کاربلد استخدام کنید که بتواند از ویزا و درخواست اجازه اقامت شما مراقبت کند و حق قانونی شما را دنبال نماید. هزینه استخدام وکیل معمولا به خود وکیل سابقه کاری و میزان مهارت وی بستگی دارد اما معمولاً در حدود ۳۵۰۰ یورو به اضافه ۲۱ درصد مالیات بر ارزش افزوده خواهد بود که بنابراین معادل۴۲۵۰ یورو هزینه در بر خواهد داشت.

کل مبلغ هزینه‌ها

مقدار کل هزینه‌های دریافتی در ویزای گلد اسپانیا مبلغ۵۰۰۰۰۰ یورو + ۱۲٪ مالیات برارزش افزوده + ۴۲۵۰ هزار یورو = ۵۶۵/۵۰۰ هزار یورو است که شما باید حتما این میزان هزینه را از دارایی خودتان و با هزینه شخصی خود پرداخت کنید. علاوه بر هزینه استخدام یک وکیل قانونی ممکن است برای ترجمه مدارک و اسناد هویتی و همچنین اثبات مسائل و مشکلات خود و پیگیری‌های مربوطه هم به یک مترجم کارکشته نیاز پیدا کنید تا حرف شما را به گوش دیگران برساند تا حق شما گرفته شود.

منبع: golden visa in spain

تازه‌های مستر ویزا

اطلاعات تماس خود را برای کارشناسان مستر ویزا ارسال کنید تا در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند

مشاوره آنلاین واتساپ