مستر ویزا

دوره آشپزی در ارزانترین کشور اروپا اوکراین

در حال حاضر بهترین کشور اروپایی هم برای شغل آشپزی و هم برای آموزش آشپزی کشور اوکراین است.

تحصیل در رشته آشپزی در اروپا یکی از بهترین برنامه‌هایی است که می‌توانید برای تضمین امنیت شغلی خود در آینده به آن فکر کنید و در موردش برنامه‌ریزی داشته باشید.

پخش ویدیو

دوره آشپزی در ارزانترین کشور اروپا | اوکراین

طی سالیان اخیر علاقه به فراگیری دوره‌های آشپزی و شیرینی‌پزی در بین ایرانیان روز به روز بیشتر شده است.

یکی از عمده دلایل آن، کاربردی نبودن مطالب آموزشی تدریس شده در سیستم‌های دانشگاهی می‌باشد (آبیاری گیاهان دریایی). بطوری‌که فرد فارغ التحصیل پس از فراغت از دانشگاه نتوانسته شغلی پیدا کند و همین عامل باعث افزایش نرخ بیکاری در بین اکثریت فارغ التحصیلان رشته‌های دانشگاهی مختلف شده است.

همه ما در بین دوست، اقوام و فامیل، افرادی را می‌شناسیم که در رشته‌های مختلف مثل حقوق، ریاضی، مهندسی معدن و یا حتی مهندسی تحصیل کرده‌اند و حداقل بین چهار سال تا شش سال وقت خود را در یک یا چند دانشگاه سپری کرده‌اند ولی هنوز بیکار هستند.

صرف نظر از اینکه آیا مخاطب خاص ما که در این مطلب راجع به آن صحبت می‌کنیم، حقوق کار پیشنهادی را می‌پسندد یا خیر، کاربردی نبودن آموزه‌های دریافتی و به اصطلاح تئوری بودن آنها، سبب ایجاد قشر بیکار تحصیل کرده در بین جوانان کشور ما شده است.

آشپزی را می‌توان بعنوان یک فیلد بسیار درآمدزا در نظر گرفت بعنوان یک سرآشپز متبحر و متخصص یا به عنوان یک کمک آشپز و یا در زیر شاخه‌های مختلف آشپزی بعنوان پیتزا زن حرفه‌ایی و متخصص، کباب‌زن متخصص و حرفه‌ایی و …

یک آشپز می‌تواند در مکان‌های مختلف از جمله هتل‌ها، رستوران‌ها، فست فودها، مراکز تهیه غذا و یا آشپزخانه‌های صنعتی کار کند. با داشتن تجربه و صلاحیت کاری کافی می‌تواند سر آشپز یا مدیر آشپزخانه شود. همچنین می‌تواند مدیر رستوران شده و به صورت کیترینگ با سازمان‌ها و شرکت‌های مختلف قرارداد ببندد. یک  آشپز متخصص می‌تواند به طور مستقل کار کرده و برای خود رستوران، فست فود یا مرکز تهیه غذا یا کیترینگ راه اندازی کند.

آموزش آشپزی در اوکراین

همیشه در جلسات مشاوره خود گفته‌ام که اگر شما دو پارامتر یا توانایی را داشته باشید هیچ وقت بیکار نمی‌مانید.

اولین و مهمترین پارامتر، تخصص است، تخصص به معنی کامل آن نه فقط داشتن یک مدرک دانشگاهی و یک کاغذ یا سرتیفیکت بعنوان متخصص.

در حقیقت یک متخصص واقعی برای یافتن شغل، احتیاج به مدرک ندارد چون توانایی اجرایی آن متخصص برابر صدها مدرک دانشگاهی اعتبار دارد.

دومین پارامتر زبان کشور مقصد شما می‌باشد اما در فیلد آشپزخانه اگر حتی تا حدودی به زبان کشور مقصد تسلط کافی نداشته باشید ولی در کار خود متخصص و متبحر باشید باز هم می‌توانید در اکثر کشورهای دنیا مشغول به کار شوید (بشرط آنکه مدارک قانونی مربوط را داشته باشید یا به دست بیاورید).

گروه حقوقی مستر ویزا هیچ وقت مهاجرت از طریق پناهندگی را پیشنهاد نمی‌کند و هیچ مشاوره‌ایی هم در این رابط نمی‌دهد.

دوره آشپزی در اوکراین ارزانترین کشور اروپا

آیا شرکت در دوره آَشپزی در اروپا می‌تواند ایجاد درآمد کند؟

بطور کلی شرکت در هیچ دوره‌ایی به خودی خود و به تنهایی نمی‌تواند منجر به ایجاد درآمد و کسب ثروت شود اما اگر فرد متقاضی به کار خود اشتیاق و علاقه داشته باشد، مسلما شرکت در یک دوره آشپزی کاربردی و حرفه‌ایی می‌تواند منجر به ایجاد درآمد و کسب ثروت برای افراد شرکت کننده در دوره بشود.

طبق آمار سایت گلس دور، متوسط درآمد یک آشپز متخصص یا به اصطلاح سرآشپز در کشور آلمان حدود شصت و شش هزار یورو است که این عدد برای مدیر آشپزخانه تا نود هزار یورو هم در کشور آلمان گزارش شده است.

متوسط حقوق یک آشپز متخصص یا سرآشپز در کشور کانادا

متوسط حقوق یک آشپز متخصص یا سرآشپز در کشور پهناور کانادا طبق آمار سایت PayScale  عدد چهل و یک هزار تا هشتاد و هشت هزار دلار کانادا در یک سال می‌باشد.

متوسط حقوق یک آشپز متخصص یا سرآشپز

آموزشگاه چف ماستر آکادمی در کشور اوکراین در شهر کی‌یف برگزارکننده تمامی دوره‌های اموزشی مرتبط با آشپزی و شیرینی‌پزی، همراه با کارآموزی در محیط رستوران و کارگاه شیرینی پزی با رویکرد جذب موفق در بازار کار و ارائه کننده مدارک معتبر بین المللی می‌باشد.

یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار در میزان موفقیت دوره‌های آموزشی آشپزی و شیرینی‌پزی، عملی بودن و کاربردی بودن آن دوره آشپزی و شیرینی‌پزی است بدین معنی که هنرجو بتواند در حین کلاس آموزشی، موارد ذکر شده را خودش انجام دهد؛ بعنوان مثال خودش بتواند چاقو را در دست بگیرد، با اجاق‌های صنعتی پخت و پز در آشپزخانه خودش کار کند و در یک آشپزخانه رستوران در حجم واقعی برنج را پخت کند و یا پیتزا را درون فر قرار دهد و با سرعت کار در یک آشپزخانه واقعی از نزدیک آشما شود. فارغ التحصیل چنین دوره‌ای می‌تواند به راحتی بعنوان یک آشپز متخصص و دوره دیده در هر رستوران یا هتلی مشغول به کار شود و حتی در صورت اینکه تمایل داشته باشد برند شخصی و بیزینس خودش را راه‌اندازی کند، مشغول راه‌اندازی رستوران یا کیتیرینگ خودش بشود.

آموزش آشپزی در اروپا

نکته‌ای که موفقیت فارغ التحصیلان چنین دوره آموزشی آشپزی و شیرینی‌پزی را تضمین می‌کند کارآموزی در محیط واقعی رستوران است یعنی نه تنها هنرجور دوره آموزشی در حین آموزش دوره در محیط آشپزخانه، خودش برنج دم می‌کند، خودش کباب کوبیده به سیخ می‌کشد و یا خودش پیتزا درست می‌کند بلکه پس از اتمام کلاس آموزشی روزانه نیز، هر روز چندین ساعت در یک آشپزخانه واقعی و رستوران مشغول به کار شود و از نزدیک با چالش‌های شغل آشپزی و شیرینی‌پزی و یک رستوران در حال فعالیت آشنا شود.

در کلاس‌های آموزشی مجموعه چف مستر آکادمی این سیستم تمرین محور و کارآموزی حین دوره تعریف شده است.

آموزش آشپزی در اوکراین

توضیحات دوره آشپزی در ارزانترین کشور اروپا | اوکراین

 • دوره آموزشی آشپزی بین المللی در پایتخت اوکراین
 • یکی از مجهزترین کارگاه‌های آموزش آشپزی و شیرینی‌پزی در اروپا و در شهر کی‌یف اوکراین
 • با امکان کارآموزی در رستوران در طول دوره آموزشی آشپزی
 • با اعطای مدرک بین المللی از اروپا

دورۀ آموزش آشپزی در اوکراین

سرفصل‌های دوره آشپزی تخصصی ملل در اروپا:

 • معرفی کامل تجهیزات، لوازم و مواد مصرفی
 • آموزش نحوه کار با کلیه تجهیزات آشپزخانه
 • آموزش نحوه نگهداری تجهیزات
 • آموزش تخصصی کباب‌های ملل و سنتی
 • آموزش تخصصی انواع خورشت‌ها
 • آموزش انواع پیتزا آمریکایی و ایتالیایی
 • آموزش تخصصی انواع سس‌ها
 • آموزش انواع گارنیش و دورچین انواع غذا و خوراک
 • آموزش انواع برگرها
 • آموزش انواع پاستا
 • آموزش آموزشی تخصصی غذاهای ژاپنی
 • آموزش آموزشی تخصصی  غذاهای دریایی
 • آموزش آموزشی تخصصی استیک و گارنیش
 • آموزش انواع سالادها
 • آموزش انواع سوپ‌ها
 • آموزش تخصصی صبحانه
 • آموزش تخصصی آشپزی گیاهی

دوره آشپزی تخصصی ملل  مجموعه چف مستر آکادمی در کشور اوکراین دارای هفده سرفصل ضروری و اساسی برای کار در یک رستوران یا هتل بعنوان یک سرآشپز می‌باشد که هر سرفصل دارای یک منوی کامل شامل چندین غذای معروف ایرانی و بین المللی می‌باشد. دانشجویان شرکت کننده در این دوره به مدت دو ماه در شهر کی‌یف پایتخت اوکراین اقامت دارند بعد از گذراندن این دوره می‌توانند مدرک بین المللی اخذ کنند و برای مهاجرت به خارج از کشور اقدام نمایند.

به جرات می‌توان گفت دوره آموزش آشپزی مجموعه چف مستر آکادمی یکی از کامل‌ترین دوره‌های آشپزی، نه تنها در ایران بلکه در اروپا است و با توجه به فرهنگ غذایی ایرانیان در سراسر دنیا، فارغ التحصیلان این دوره آموزشی می‌توانند به عنوان یک آشپز متخصص یا سرآشپز در رستوران‌های بین المللی ایرانی یا فرنگی در کشورهای مختلف دنیا مشغول به کار شوند.

هشت هفته اقامت در شهر کی‌یف، پایتخت اوکراین

هشت هفته کلاس آموزشی شش روز در هفته که شامل سه روز در هفته آموزش عملی در محیط آشپزخانه و رستوران می‌باشد و سه روز در هفته بصورت کارآموزی در محیط آشپزخانه و رستوران می‌باشد.

مجموعه چف مستر آکادمی در شهر کی‌یف دوره آشپزی منحصر بفردی در نظر گرفته است بطوری که متقاضیان شرکت کننده در این دوره فقط لازم است هزینه بلیط هواپیما تا کشور اوکراین را بپردازند و مابقی هزینه‌ها اعم از هزینه ویزای کشور اوکراین، هزینه دوره آموزشی دو ماهه در کشور اوکراین، هزینه هشت هفته اقامت در شهر کی‌یف، هزینه 120 وعده غذای گرم (بعنوان ناهار و شام)، هزینه ترانسفر فرودگاهی از فرودگاه باریسپل شهر کی‌یف اوکراین تا محل اقامت هنرجویان دوره آموزشی آشپزی، هزینه بیمه مسافرتی، هزینه گشت شهری و حتی هزینه عوارض خروج از کشور نیز در این پکیج تعریف شده است.

ظرفیت دوره آموزشی آشپزی چف مستر آکادمی فقط و فقط هشت نفر می‌باشد.

متقاضیان شرکت کننده در دوره آموزشی آشپزی چف مستر آکادمی پس از دو ماه اقامت در شهر کی‌یف اوکراین، در صورتی‌که علاقه داشته باشند در کشور اوکراین بیزینس راه‌اندازی کنند می‌توانند با پرداخت هزینه جداگانه، از طریق وکلای رسمی دادگستری کشور اوکراین، اقامت خود را به اقامت یک ساله تا سه ساله تبدیل نمایند.

دوره آموزشی آشپزی تخصصی مجموعه چف مستر آکادمی شامل انواع غذاهای بین المللی و فرنگی و همچنین غذاهای پرشین یا ایرانی می‌باشدکه منظور از غذاهای بین المللی یا آشپزی ملل، غذاهای رایج در کشورهای مختلف می‌باشند که برای فعالیت در زمینه رستوران و کیترینگ به عنوان آشپز یا سرآشپز و ایجاد موقعیت‌های عالی در زمینه خود اشتغالی در ایران و حتی خارج از ایران گزینه مناسبی برای اقدام به مهاجرت می‌باشد. دوره آموزشی آشپزی مجموعه چف مستر آکادمی به صورت تمرین محور یا به اصطلاح عملی و ورک شاپ برگزار شده و تمامی مواد اولیه و ابزارهای مورد نیاز بر عهده مجموعه چف مستر آکادمی  می‌باشد.

محل برگزاری دوره آموزشی آشپزی در محل خود آموزشگاه مجموعه چف مستر آکادمی در شهر کی‌یف پایتخت اوکراین می‌باشد که دارای کامل‌ترین تجهیزات در زمینه آموزش آشپزی و شیرینی‌پزی است.

آموزش آشپزی در اوکراین

موقعیت عالی برای راه اندازی کیترینگ در پرجمعیت ترین منطقه شهر کی یف، پایتخت اوکراین

اجاره یا خرید بیزینس فعال، واگذاری مالکیت به همراه بیزینس در حال کار در اوکراین

همچنین موقعیت عالی برای راه اندازی کیترینگ

تقریبا بطور رسمی 3 میلیون نفر در کیف اوکراین زندگی می کنند. این بیشتر از کل جمعیت کشور لیتوانی ، لتونی یا استونی است. البته آمار غیر رسمی جمعیت کی یف بیشتر از این عدد است.

مشاوره آنلاین واتساپ